Портал споживача

Продукція: Пакети паперові ТМ «Добра Господарочка» виробництва ТОВ «Бетта»

Сумнівні твердження на пакувальних/рекламних матеріалах продукції:
«Екологічні»

Відповідь виробника:
Лист ТОВ «Бетта» від 25.03.2016 № 8

Висновок: Застосування екологічного твердження щодо пакетів паперових ТМ «Добра Господарочка» виробництва ТОВ «Бетта» є неправдивим та такими, що порушує вимоги чинного законодавства України та має ознаки недобросовісної конкуренції відносно інших товаровиробників, що пройшли екологічну сертифікацію за схемою згідно вимог міжнародного стандарту ISO 14024.

Вжиті заходи: Матеріали за виявленими ознаками порушень чинного законодавства передані на розгляд до Держспоживінспекції України та Антимонопольного комітету України згідно рішення ухваленого на засіданні експертної комісії від 28 квітня 2016 року.

Підстава для звернення до органів державного нагляду (контролю): Ознаки порушення вимог Технічного регламент з екологічного маркування, в частині що стосується застосування екологічного маркування на підставі висновку Державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 12.01.2012 р. № 05.03.02-04/1232, виданого Житомирською обласною санітарно-епідеміологічною станцією.

Цей документ засвідчує відповідність або невідповідність санітарним правилам факторів середовища проживання, господарської та іншої діяльності, продукції, робіт, послуг; будівель, споруд, приміщень, обладнання та іншого майна, які здобувач передбачає використовувати для здійснення своїх видів діяльності, проектів нормативних актів, експлуатаційної документації.

Видача санітарно-епідеміологічного висновку регулюється Законом України «Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення».

Санітарно-епідеміологічної експертизі підлягають всі дитячі товари, всі види одягу, всі товари, які контактують з шкірою людини і приймається їжею (кухонні прилади, меблі, канцелярські товари, побутова хімія і т. д.). Список досить великий і зазнає постійні доопрацювання.

Висновок ДСЕЕ не відображає основні принципи та методи до екологічного маркування згідно міжнародного стандарту ISO 14024 та вимоги чинного законодавства України, що вказують на переваги екологічно сертифікованої продукції відносно її впливів на стан довкілля та здоров’я людини.

Інформація про результати розгляду органами державного контролю буде опубліковано по факту отримання.