Портал споживача

Загартовування організму – потужний оздоровчий засіб – важливий і необхідний елемент здорового способу життя людини

Загартовування організму – потужний оздоровчий засіб – важливий і необхідний елемент здорового способу життя людини. Встановлено, що систематичне загартовування знижує ймовірність простудних захворювань в 4 рази, і навіть виключає їх виникнення. Загартовування має загальнозміцнюючу дію на організм, підвищує тонус центральної нервової системи, покращує кровообіг, нормалізує обмін речовин, підвищує адаптивність організму до несприятливих впливів зовнішнього середовища, сприяє активізації розумової та фізичної працездатності.

Як правильно загартовуватися?

Невірно вважати, що загартовування передбачає лише водні процедури. Загартовуватися можна різноманітними способами. Повітряні і сонячні ванни, ванни для ніг, обтирання, купання у відкритих водоймах, контрастні процедури, ходіння босоніж — всі ці заходи не виключають всього списку процедур загартовування.

Потрібно загартовувати свій організм, використовуючи всі процедури в комплексі. Один і той же прийом слід повторювати не один раз. Також, загартовуванню характерний поступовий набір інтенсивності. Тобто все починається з малого, а закінчується все більшою і більшою кількістю процедур та їх специфікацій.

Як правильно загартовуватися водою?

Водні загартовування слід починати з обтирання. Потрібно підібрати воду для обтирання, яка відповідала б температурі шкіри в ділянці серця. Як правило, температура тіла в області серця у дорослої людини складає 31 градус. Після обтирань потрібно перейти до обливань. Використовуйте воду, яка вище за попередню на один або два градуси. Знижуйте температуру води поступово. Норма зниження для дорослих становить 12 градусів. Обливати слід все тіло повністю не більше трьох секунд. Якщо після холодного опіку ви відчуєте прилив теплоти, значить обливання проведено правильно. Найпростіше виконати правильне обливання виливши на себе відро води. Інший спосіб — це пірнання під воду, що відповідає потрібній температурі. Менш ефективний спосіб обливання — це використання душа. Справа в тому, що вода обрушується на ваше тіло не єдиної своєю масою, а керованим потоком. Ефект від душу набагато слабший, ніж ефект від відра з водою. Струмені, які протікають по вашому тілу встигають нагрітися в міру свого шляху вниз. Саме цей фактор і забезпечує найменшу ефективність душа.

Пам’ятайте про одне важливе правило при обливанні холодною водою. Обливання застосовують на вже розігріте тіло. В жодному разі не починайте обливання на холодне тіло і м’язи. Не слід і обливатися, якщо ви спітніли. Для розігріву тіла перед обливанням радять використовувати нескладні фізичні вправи. Після обливання не радять обтиратися рушником. Потрібно зайти в тепле приміщення і спробувати висохнути за рахунок нескладних фізичних вправ. В приміщенні не повинно бути протягів.

Як правильно почати загартовуватися?

Існують правила, які дозволять вам поступово втягнутися в систему загартовування водою. Будь-яку справу треба починати з малого. Ось, що можна зробити для пристосування до холодної води:

Перед обливанням холодною водою, потрібно вилити на себе відро теплої води.

Слід починати обливання не з відер з водою, а звичайним душем. Так званий контрастний душ допоможе вам у цьому. Наступна послідовність допоможе вам загартуватися: комфортна гаряча вода — комфортна холодна вода — комфортна гаряча вода — комфортна холодна вода. Найголовніше, щоб температура води була комфортною. Це психологічний момент, який важливий для фізіологічного звикання організму.