Портал споживача

Цей знак підтверджує, що маркована ним продукція пройшла сертифікацію на відповідність вимогам, встановлених Постановою щодо органічного виробництва Ради ЄC № 834/2007 та додатковими постановами: Постанова Комісії ЄC № 889/2008; Постанова Комісії ЄC № 1235/2008) та правил розроблених Інститутом органічноїсертифікації та етики на базіміжнароднихорганічнихстандартівIFOAM (IOAS).

Органічна сертифікація продукції відноситься до добровільних видів сертифікації.

Об’єктами сертифікації є сировина рослинного або тваринного походження, харчові продукти, косметичні засоби, текстиль.

Міжнародні органічні стандарти встановлюються Міжнародною федерацією органічного сільськогосподарського руху (IFOAM).

Органічні стандарти встановлюють правила ведення сільськогосподарського виробництва, суттєво обмежуючи застосування агрохімії, виключаючи застосування трансгенної продукції та дбають про використання природних ресурсів, обмежуючи негативні впливи на довкілля протягом усіх етапів виробництва. В тваринництві основна увага приділяється кормам та умовам утримання тварин.

При виробництві органічних продуктів заборонено використовувати синтетичні ароматизатори, консерванти, харчові домішки і т.і. До заборонених способів обробки готової продукції відносяться рафінування, мінералізація та інші прийоми, що знижують поживну цінність продукту, а також додавання барвників чи ароматизаторів.

На даний час у світі існують кілька десятків сертифікаційних систем, які здійснюють оцінку відповідності продукції згідно органічних стандартів, контроль за їх діяльністю забезпечується Міжнародним агентством органічної акредитації IFOAM (IOAS).

Найбільш поширені в Україні знаки відповідності органічним стандартам різних сертифікаційних систем, що керуються органічними стандартами:

На українському ринку існують непоодинокі випадки, коли товаровиробники застосовують у формі самодекларацій такі неперевірені (документально не підтверджені) написи, як «біо», «органічний», «натуральний» тощо.

Споживачу слід усвідомити, що бути впевненим, що саме ця продукція відповідатиме міжнародним органічним стандартам слід впевнитись, що пропонована йому органічна продукція повинна мати сертифікат відповідності, який надає право товаровиробнику маркувати сертифіковану продукцію знаком певної сертифікаційної системи.